به گزارش افکارنیوز،

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان در اجلاس داووس گفت که برقراری صلح در افغانستان تنها زمانی تحقق می‌یابد که طالبان و دولت افغانستان از طریق مذاکره به یک توافق سیاسی برسند.

اخبار بین الملل - وی افزود که آغاز گفت‌وگوهای کابل با طالبان کار آسانی نخواهد بود اما مذاکرات دو طرف «تنها راه رو به جلوست زیرا در افغانستان هرگز راه‌حل نظامی وجود نداشته است».

این در حالی است که طالبان همواره با نامشروع خواندن دولت افغانستان از گفت‌وگوی مستقیم با مقامات افغان خودداری کرده و می‌گوید که تنها پس از توافق با آمریکا و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی با مقامات دولتی نیز به عنوان بخشی از طرف‌های درگیر در جنگ افغانستان دیدار خواهد کرد.

دولت افغانستان که از روند مذاکرات آمریکا و طالبان به حاشیه رانده شده بارها از واشنگتن خواسته تا مسئله آتش‌بس را نیز در توافقنامه بگنجاند اما براساس گزارش‌ها آمریکا و طالبان درباره "کاهش خشونت‌ها" و زمان چگونگی برگزاری مراسم امضای توافق گفت‌وگو می‌کنند.

ترامپ نیز در دیدار اخیرش با اشرف غنی بدون تاکید بر اعلام آتش‌بس توسط طالبان گفت که برای موفقیت مذاکرات صلح، طالبان باید حملاتش را بطور قابل توجهی کاهش دهد.