به گزارش افکارنیوز،

ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته با حمله به چند استان یمن و آسیب رساندن به اموال عمومی، دو غیرنظامی را به شهادت رساند و چهار تن دیگر را مجروح کرد.

اخبار بین الملل - وبگاه خبری «انصارالله»، به نقل از یک منبع امنیتی گزارش کرد که به دنبال حمله ائتلاف سعودی به منطقه مسکونی «۷ یولیو» (۷ ژانویه)، در شهر الحدیده مرکز استان الحدیده در غرب یمن ،‌ یک کودک به شهادت رسید و یک تن دیگر مجروح شد. ائتلاف سعودی همچنین با شلیک خمپاره به سمت چند خانه در خیابان «۵۰» در همان منطقه، به اموال عمومی خسارت وارد کرد.

استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد. 
آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸) وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می‌کند.

 منبع امنیتی یادشده در ادامه گزارش کرد که ائتلاف سعودی منطقه «الفازه» در جنوب استان الحدیده، را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داد. این نیروها همچنین منطقه «الجبلیه» در شهرستان «التحیتا»در استان الحدیده را با سلاح نیمه سنگین هدف قرار دادند که در نتیجه این حمله، زمین‌های کشاورزی و چند خانه خسارت دیدند.

به گفته این منبع، ائتلاف سعودی قصد داشته است از سمت جنوب روستای «القرشیه» در شهرستان التحیتا پیشروی کند که این اقدام ناکام مانده است.

این منبع با اشاره به شهرستان مرزی «شدا» در استان صعده در شمال یمن، گفت که به دنبال حمله گارد مرزی سعودی به این منطقه، یک تن به شهادت رسید و سه تن دیگر مجروح شدند.

به گزارش این منبع امنیتی، جنگنده‌های ائتلاف، شرق شهرستان «المتون» در استان الجوف در شمال یمن  و شهرستان «ذیبین» در استان عمران در شمال، را هدف قرار دادند.

یمن روزانه شاهد درگیری میان نیروهای ائتلاف سعودی و نیروهای یمنی است. در همین ارتباط،‌ دیروز جمعه، رزمندگان یمنی موفق شدند ده‌ها پایگاه نظامی مزدوران سعودی در صنعاء را به کنترل  خود در آورند.