به گزارش افکارنیوز،

«کری لام» فرماندار هنگ‌کنگ که پیشتر شیوع ویروس کرونا در این جزیره را تایید کرده بود، امروز شنبه اعلام وضعیت اضطراری کرد.

اخبار بین الملل - فرماندار هنگ‌کنگ اعلام کرد به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیلی مدارس ابتدایی و دبیرستان به همراه اغلب مهد کودک‌ها تا ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ماه) تمدید کرد و مسابقه دوی ماراتن هم در هنگ‌کنگ لغو شده است.

کری لام ضمن اعلام وضعیت اضطراری در هنگ‌کنگ برای مقابله با ویروس کرونا، از تعطیلی مراسم و جشن‌های سال نوی چینی در این جزیره خبر داد.

فرماندار هنگ‌کنگ خطاب به هنگ‌کنگی‌ها گفت: «من از همه شهروندانمان می‌خواهم برای مقابله با شیوع این بیماری واگیردار و حفاظت از سلامتی مردم هنگ‌کنگ متحد بمانند».

به گفته او، بستن همه راه‌های عبور و مرور و گذرگاه‌های ارتباطی هنگ‌کنگ با چین، «عملی نخواهد بود».

چهارشنبه هفته گذشته، اولین مورد از ابتلای به ویروس کرونا در هنگ‌کنگ تایید شده بود.

چین که منشأ اصلی این ویروس است و در آن تاکنون ۱۲۸۷ تن به این ویروس مبتلا شده و  ۴۱ نفر جان باخته‌اند. مقام های چینی به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا ۱۳ شهر را در حالت قرنطینه قرار داده‌اند.

پیشتر خبرگزاری رویترز گزارش داده بود، تعداد مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به ۱۳۰۰ نفر رسیده است. این ویروس در ویتنام، تایلند، مالزی، سنگاپور، ژاپن، کره‌جنوبی، تایوان، نپال، فرانسه، آمریکا و استرالیا نیز مشاهده شده است.