به گزارش افکارنیوز،

«محمد البلداوی» نماینده فراکسیون «صادقون»، به حمله راکتی صورت گرفته علیه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل - وی در تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت پرده این حمله قرار دارند.کلیه گروه‌های مقاومت اسلامی به صراحت اعلام کردند که مستقیم یا غیرمستقیم با این حمله ارتباطی ندارند. هدف از حمله به منطقه سبز بغداد نیز با هدف برهم زدن معادلات و ایجاد بی ثباتی در کشور و بهانه‌تراشی برای باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته است. 

این نماینده عراقی افزود: گروه‌های مقاومت هرگونه اقدام علیه سفارت یا کنسولگری‌های موجود در اراضی عراقی را محکوم می‌کنند. اما آمریکا و رژیم صهیونیستی بیشترین سود را از بی‌ثباتی و ناامنی عراق می‌برند و به همین دلیل نیز به دنبال تشدید درگیری‌ها در این کشور و ایجاد ناامنی در منطقه هستند و می‌خواهند عراق، جرقه آتش برای شعله‌ور کردن جنگ در منطقه باشد.

منابع خبری عصر یکشنبه از شلیک چند راکت به منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در آنجا قرار دارد، خبر دادند. گفته می‌شود که دست کم یک نفر در سفارت آمریکا مجروح شده است با این حال برخی منابع گزارش داده اند تعداد مجروحان بیشتر از یک نفر است.

امروز، «جواد الطلیباوی» سخنگوی نظامی جنبش مقاومت «عصائب اهل الحق» عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله راکتی به سفارت آمریکا کار گروه‌های مقاومت عضو الحشد الشعبی نیست.

الطلیباوی در توییترش اعلام کرد که هیچ کدام از گروه‌های مقاومت الحشد الشعبی در شلیک راکت به سمت سفارت آمریکا در منطقه دخالت نداشته‌اند و اصولا الحشد الشعبی مدت‌هاست که استفاده از این سلاح را کنار گذاشته است.