به گزارش افکارنیوز،

 بر اساس اسناد منتشر شده مایکل بلومبرگ و تام استیر، دو میلیاردر دموکرات حاضر در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سال میلادی گذشته در کارزارهای انتخاباتی خود مجموعا حدود 389 میلیون دلار هزینه کرده اند که بیش از مجموع هزینه های انتخاباتی بقیه نامزدهای دموکرات بوده است.

اخبار بین الملل- بلومبرگ کارزار انتخاباتی خود را در ماه نوامبر راه اندازی کرد و تنها در طی 2 ماه بیش از 188 میلیون دلار هزینه کرده است. کل این رقم از محل ثروت شخصی وی تامین شده است.

استیر نیز که در ماه جولای و نسبتا دیر به جمع نامزدهای دموکرات اضافه شده در سال 2019 مجموعا 201 میلیون دلار صرف ستاد انتخاباتی خود کرده که بخش عمده آن از ثروت شخصی وی و 3 میلیون دلار از طریق کمک حمایت های مالی دیگران تامین شده است.

پس از این دو نامزد میلیاردر، برنی ساندرز، چهره شاخص حزب دموکرات با صرف 90.7 میلیون دلار در طی 10 ماهه پایانی سال 2019 بیشترین هزینه انتخاباتی را انجام داده است.

میزان هزینه های بلومبرگ حتی از میزان هزینه های انتخاباتی ترامپ که ستاد انتخاباتی اش از ژانویه 2017 تاکنون حدود 148 میلیون دلار هزینه کرده فراتر رفته است.

کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به موجب قوانین موظفند به صورت منظم هزینه های انتخاباتی خود و نحوه تامین آنها را به کمیسیون فدرال انتخابات اعلام کنند.

بلومبرگ اعلام کرده که تا پایان سال گذشته میلادی بیش از 132 میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی کرده است. بر اساس برآوردهای ناظران مستقل رسانه ای این رقم در ماه ژانویه از 250 میلیون دلار فراتر رفته است.

استیر نیز 117 میلیون دلار صرف تبلیغات تلویزیونی و 44 میلیون دلار صرف تبلیغات آنلاین کرده است.