به گزارش افکارنیوز،

شرکت اپل اعلام کرد به دنبال شیوع گسترده بیماری ویروسی کرونا در چین و افزایش قربانیان این بیماری به بیش از دو برابر در عرض یک هفته (از ۱۰۳ نفر به ۲۵۹ نفر)، این شرکت کلیه فروشگاه‌های رسمی و همچنین دفاتر خود را در آنجا از نهم فوریه تعطیل می‌کند.

اخبار بین الملل- در بیانیه‌ای که اپل در این خصوص منتشر ساخت آمده است: «به دنبال هشدار‌های فراوانی که در این زمینه داده شده و همچنین بر اساس آخرین توصیه‌های کارشناسان بهداشت، همه دفاتر، فروشگاه‌ها و مراکز ارتباطی شرکت را در چین از نهم فوریه تعطیل می‌کنیم.» در ادامه این بیانیه آمده اپل بی‌صبرانه منتظر بازگشایی فروشگاه‌های خود در کمترین زمان ممکن است.

هفته گذشته، اپل سه فروشگاه خود را در چین به دنبال افزایش نگرانی‌ها درباره شیوع ویروس کرونا تعطیل کرد. این فروشگاه‌ها به ده خرده‌فروش خارج از کشور که پیشتر به عنوان اقدام احتیاطی فعالیت خود را متوقف ساخته بودند اضافه شدند.

با در نظر گرفتن شرایط چین، بسیاری از شرکت‌ها از کارمندان خود در این کشور خواسته‌اند که در خانه کار کنند و در هفته اول فوریه از سفر‌های غیرضروری اجتناب ورزند.

شرکت اپل از دو جنبه به شدت به کشور چین وابسته است: نخست فروش گوشی‌های هوشمند و دوم زنجیره تامین مواد مورد نیاز برای تولید محصولات این شرکت. تیم کوک، مدیرعامل اپل، در خصوص فعالیت‌های این شرکت گفت در تلاش است تا برنامه‌های کاهش زیان را اجرا کنند تا با کاهش تولید احتمالی از سوی تامین‌کنندگان آن‌ها در استان هوبی، منشاء شیوع ویروس کرونا، مقابله کنند. چندین تامین کننده اپل در این استان از کشور چین مستقر هستند. بسیاری از کارخانه‌هایی که در استان هوبی فعالیت می‌کنند، از جمله شرکت جنرال موتورز، تولیدات خود را موقتا متوقف ساخته‌اند.