به گزارش افکارنیوز،

نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان طرح آمریکایی معامله قرن را یک گام بسیار خطرناک توصیف کرد.

اخبار بین الملل- وی هم چنین تصریح کرد که این طرح به دنبال پایان دادن به وجود فلسطین و مشروعیت بخشی به اشغالگری رژیم صهیونیستی است، اما این طرح باطل بوده و هرگز اجرا نخواهد شد.

نعیم قاسم هم چنین تاکید کرد که آمریکا میانجی بی طرف نیست، این کشور دروغگوست، هیچ راهی برای آزادسازی سرزمین فلسطین و پایان دادن به اشغالگری جز از راه مقاومت وجود ندارد، چراکه پس گرفتن سرزمین از طریق دیپلماسی بین المللی و از طریق آمریکا، غیر ممکن است زیرا همه این طرف‌ها علیه فلسطین توطئه می‌کنند.

نعیم قاسم با تاکید بر لزوم اخراج آمریکا از منطقه به سبب فتنه افکنی و جنگ افروزی این کشور و تشکیل گروه‌های تروریستی برای کشتار ملت‌های منطقه تصریح کرد تا زمانی که آمریکا در منطقه باشد، منطقه هرگز به ثبات نخواهد رسید و ما با خیال آسوده و آرامش زندگی نخواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: روز به روز آنچه را که ما بارها تکرار می‌کردیم، فاش می‌شود مبنی بر اینکه اشغال فلسطین و مشروعیت بخشی به وجود اسرائیل مقدمه‌ای برای اشغال فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و آموزشی منطقه عربی و اسلامی است، زیرا یکی از پیشنهادهای موجود در طرح معامله قرن، اسکان دائمی فلسطینیان در لبنان و اسکان شماری از آنها در برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و عدم بازگشت فلسطینیان به سرزمین فلسطین است.

نعیم قاسم تاکید کرد: مسئولیت همه این است که از مقاومت فلسطین حمایت کنند و اشغالگری رژیم صهیونیستی را رد کنند، چرا که در غیر این صورت پیامدهایش را نسل‌های آینده باید تحمل کنند.