به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی جنبش انصارالله یمن شامگاه روز یکشنبه خبر داد که « مارتین گریفیتس » نماینده سازمان ملل در امور یمن با «سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جبنش انصارالله یمن دیدار کرد.

اخبار بین الملل - سخنگوی انصارالله گفت که در این دیدار تاکید شد که تجاوزهای چندین باره از سوی کشورهای متخاصم و ادامه حملات هوایی و تحرکات نظامی، تمامی تلاش‌هایی را که در راستای ایجاد صلح در یمن انجام شده را با مانع مواجه می‌کند.

بر اساس گفته سخنگوی جنبش انصارالله، در این دیدار تاکید شد که محاصره یمن باعث ایجاد بحران‌ اقتصادی و انسانی برای تمام ملت یمن شده و عدم پیشرفت در پرونده اسیران و زندانی‌ها موضوعی است که بارها بر اهمیت ایجاد راه‌حل برای آن تاکید شده است.

گریفیتس روز یکشنبه وارد صنعا شد تا با رهبران جنبش انصارالله دیدار و درباره کاهش تنش‌های نظامی و آرام‌سازی به خصوص پس از تشدید درگیری‌ها در دو استان الجوف و مأرب گفت‌وگو کند.

عربستان سعودی از مارس ۲۰۱۵ با تشکیل ائتلاف نظامی متشکل از کشورهای عربی حملات علیه یمن را آغاز کرده است و تا کنون شمار زیادی از مردم این کشور را کشته و زخمی کرده و تعداد زیادی از آن‌ها را آواره کرده است.