به گزارش افکارنیوز،

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان ترکیه‌ای در عملیات ارتش سوریه در ادلب، مجددا دمشق را تهدید کرد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، اردوغان طی نشست خبری پیش از سفر به اوکراین ، گفت آنکارا مصمم است عملیات در شمال سوریه را ادامه دهد و مانند قبل به هر حمله‌ای علیه نظامیان ترکیه‌ای واکنش نشان خواهد داد.

وی با ادعای اینکه ارتش ترکیه در فاصله کوتاهی بعد از کشته شدن ۴ نظامی و زخمی شدن ۹ نفر از این کشور، ۴۰ موضع ارتش سوریه را هدف قرار داد، مدعی شد در این حمله حداقل ۳۰ تا ۳۵ سرباز سوری کشته شدند.

رئیس‌جمهور ترکیه تهدید کرد: «اگر لازم باشد، از جنگنده‌های اف-۱۶ برای حمله به نیروهای سوری استفاده می‌کنیم».

اردوغان با بیان اینکه ارتش ترکیه تماس‌های زیادی با ارتش روسیه درخصوص عملیات‌ها در شمال سوریه دارد، خطاب به طرف روسی گفت: «شما طرف معامله ما نیستید، این رژیم [سوریه] است، و ما امیدواریم کسی (روس‌ها) در مقابل ما سنگ‌اندازی نکند».

وی ضمن اشاره به تماس وزرای خارجه و دفاع ترکیه و همچنین رئیس سازمان اطلاعات این کشور با همتایان روسی خود درباره این حمله، افزود:‌ «اگر لازم شود من شخصاً با [ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه] تماس می‌گیرم و وخامت موضوع را تشریح خواهم کرد».

رئیس‌جمهور ترکیه سپس به سوالی درباره طرح آمریکایی-صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» نیز توضیح داد: «این یک طرح اشغالگرانه است و تنها چیزی که درباره طرف فلسطینی می‌گوید، معانی فریبنده‌ای دارد».