به گزارش افکارنیوز،

شرکت راه آهن دولتی روسیه از تاریخ 3 فوریه (14 بهمن ماه) به دلیل شیوع ویروس کرونا، حرکت کلیه قطارهای مسافربری به مقصد کشور چین را به حالت تعلیق درآورده است.

اخبار بین الملل- در بیانیه منتشره در این رابطه آمده است: «طبق نامه رئیس بازرس بهداشتی دولت برای شرکت حمل و نقل ریلی فدراسیون روسیه، به منظور جلوگیری از ورود ویروس جدید کروناویروس به داخل خاک کشور، از ساعت 00:00 به وقت مسکو در تاریخ 3 فوریه 2020، کلیه ارتباطات راه آهن مسافری با کشور چین به طور موقت و تا اطلاع ثانوی، اجرا نخواهند شد.»

سفارت روسیه در چین نیز اعلام کرد که تمامی 130 شهروند روسی آمادگی دارند تا به دلیل شیوع کرونا ویروس استان هوبی چین را ترک کنند.

بر اساس این اطلاعات، مطابق با تصمیم برای تخلیه هموطنان روسی از استان هوبی، سفارت روسیه در حال حاضر فهرستی از شهروندان که قصد عزیمت فوری از استان هوبی را دارند، جمع آوری تهیه کرده، تعداد آنها در حال حاضر 202 نفر است که از این تعداد، 130 نفر تمایل خود را برای ترک هوبی را اعلام کرده‌اند و در حال حاضر نمایندگی دیپلماتیک روسیه در چین در حال تدارک برنامه تخلیه این افراد است.

لازم به ذکر است که تعداد مبتلایان به ویروس خطرناک کرونا در چین به بیش از 17 هزار نفر افزایش یافته و تعداد تلفات ناشی از این بیماری نیز به 362 نفر رسیده است.