به گزارش افکارنیوز،

بر اساس نظرسنجی انجام شده از سوی مرکز سنجش افکارعمومی سراسری روسیه،  اکثریت شهروندان روس از اصلاحات پیشنهادی از سوی "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه برای قانون اساسی کشورشان حمایت می‌کنند.

اخبار بین الملل- بیشتر روس‌ها (یعنی 80 درصد آنها) انجام اصلاحات در قانون اساسی روسیه که توسط رئیس جمهور ولادیمیر پوتین پیشنهاد شده را بسیار مهم ارزیابی کرده‌اند. بیشترین تایید مردمی برای ابتکار عمل در رابطه با مشخص شدن فهرست بندی منظم حقوق بازنشستگی، مزایا و سایر مزایای اجتماعی در قانون اساسی روسیه است. 91 درصد از شهروندان از پیشنهادات پوتین در این زمینه حمایت کرده‌اند.

علاوه بر این ، 87 درصد از مردم از ابتکار عمل افزایش محدودیت‌ها برای صلاحیت نامزدهای پست ریاست جمهوری حمایت می‌کنند ، 81 درصد از سئوال شوندگان نیز معتقدند که ضروری است تا دادگاه قانون اساسی لوایح درخواستی رئیس جمهور برای اصلاح قانون اساسی را بررسی کند.

68 درصد از پاسخ دهندگان نیز از ممنوعیت تابعیت خارجی و اجازه اقامت در سایر کشورها برای رئیس جمهوری، وزرای دولت، فرمانداران، قضات، نمایندگان دوما و سناتورها و مقامات شهرداری، حمایت کرده‌اند.

این نظرسنجی به صورت مصاحبه تلفنی با بیش از 1600 نفر از شهروندان بالای 18 سال روسیه در تاریخ 24 ژانویه سال 2020 (4 بهمن ماه) انجام شد.

ولادیمیر پوتین در پیام سالانه خود به مجمع فدرال روسیه، لزوم انجام برخی اصلاحات اساسی در قانون اساسی این کشور را مطرح کرد.