به گزارش افکارنیوز،

 به نقل از نیویورک تایمز، همزمان با انتشار گسترده ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان، دولت هنگ کنگ امروز دوشنبه اعلام کرد گذرگاه‌های مرزی بیشتری را با چین مسدود خواهد کرد.

اخبار بین الملل - این در حالی است که برخی کارکنان بخش پزشکی در این منطقه خودمختار، برای جلوگیری کامل از ورود افراد از چین دست به اعتصاب زده‌اند.

کری لم، رئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد ۱۰ گذرگاه مرزی از ۱۳ گذرگاهی که این منطقه خودمختار با چین دارد، به منظور محدود کردن انتشار کروناویروس بسته خواهد شد. وی همچنین بستن تمامی مرز‌ها را اقدامی نامناسب و غیرعملی قلمداد کرد.

این در حالی است که کری لم با درخواست‌های فزاینده‌ای از سوی کارکنان بیمارستان هنگ کنگ، تجار و حتی برخی قانونگذاران هوادار دولت مواجه بوده تا مرز‌های بیشتری را با چین مسدود کند؛ جایی که ویروس کرونا در ماه دسامبر در آنجا ظاهر شد.

بیش از ۲۵۰۰ نفر از کارکنان بخش پزشکی که بیشتر آن‌ها از پرسنل بخش‌های غیر اورژانسی بوده اند، امروز دوشنبه به منظور فشار به مقامات هنگ کنگ برای ممنوع کردن کامل ورود افراد از چین دست به اعتصاب زدند. انتظار می‌رود در صورتی که دولت از تصمیم خود برنگردد، شمار اعتصاب کنندگان افزایش یابد.