به گزارش افکارنیوز،

«عزام الاحمد» عضو کمیته مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» دوشنبه (دیروز) اعلام کرد، هیأت ساف که قرار بود ابتدای هفته جاری به غزه سفر کند به دلیل عدم دریافت موافقت حماس تا این لحظه سفر خود را به تأخیر می‌اندازد.

اخبار بین الملل- جنبش حماس در واکنش به این موضوع اعلام کرد: این اقدامی منزجرکننده و پیامی منفی به ملت فلسطین است آنهم در وضعیت خطرناکی که اکنون مسأله فلسطین با آن روبروست.  

«فوزی برهوم» سخنگوی حماس تصریح کرد، قرار بود چهارشنبه (فردا) زمان سفر هیأت مذکور باشد. نماینده فتح خواستار موضعی رسمی حماس درباره دو نکته شد: اول حضور هیأت و دوم برگزاری نشست دو جانبه میان فتح و حماس. پاسخی واضح هم درباره هر دو موضوع دریافت کرد و شاهد استقبال حماس از هر دو مورد بود.

برهوم ادامه داد: حماس استقبال رسمی خود را طی تماسی تلفنی « اسماعیل هنیه » رئیس دفتر سیاسی حماس با «محمود عباس» رئیس تشکیلات و نیز سخنرانی «صلاح البردویل» عضو دفتر سیاسی حماس در کنفرانس مردمی-ملی برای مقابله با معامله قرن در یکشنبه اعلام کرده بود.

رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته پیش در کنفرانسی مطبوعاتی از طرح معامله قرن رونمایی کرد و عباس و هنیه پس از آن در تماسی تلفنی بر وحدت ملی تأکید کرده بودند.