به گزارش افکارنیوز،

«ریاض المالکی» وزیر خارجه فلسطین، دیدار دیروز بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان، را تلاش برای کارشکنی خواند و گفت که فلسطین منتظر واکنش «نیروهای زنده» سودان است.

اخبار بین الملل- وزیرخارجه فلسطین در گفت‌و‌گو با رادیوی رسمی «صوت فلسطین»، گفت:‌‌ «طی پنج سال گذشته و با وجود تمام تلاش‌ها، کارشکنی‌ که غافلگیرکننده‌ای رخ نداده است. تنها صحبت از کشورهایی در اینجا و آنجا بوده است که به آن سفر شده است به طور مشخص چاد،‌ و اکنون اوگاندا، کنیا و [این چرخه] تکرار می‌شود و حول کشورهای حوزه نیل می‌چرخد».

المالکی در ادامه تاکید کرد که دیدار بنیامین نتانیاهو با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان به موضوع فشار آمریکا برای رفع تحریم سودان مربوط می‌شود.

ریاض المالکی در پایان گفت: «ما پیامدهای این موضوع را بررسی می‌کنیم و منتظر واکنش قدرت‌های زنده سودان هستیم؛‌ قدرت‌هایی که شورای حاکمیتی متشکل از آنهاست البته این مسئله برای قبل از زمانی است که بخواهیم برای چگونگی برخورد با این اقدام موضعی اتخاذ کنیم».

بنیامین نتانیاهو ، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، دیروز دوشنبه به اوگاندا سفر کرد و برای اولین بار با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و در مورد «همکاری برای عادی‌سازی روابط» میان تل‌آویو و خارطوم رایزنی کرد.

بسیاری از گروه‌های فلسطینی این اقدام را محکوم کردند.