به گزارش افکارنیوز،

شب گذشته سومین نطق سالیانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره این کشور با حواشی بسیاری همراه بود. این سخنرانی که همزمان با پیگیری روند استیضاح ترامپ ایراد شد حواشی پررنگ‌تر از متنی داشت.

اخبار بین الملل- دونالد ترامپ در ابتدای این سخنرانی در اقدامی که رسانه‌های آمریکایی آن را «عمدی» توصیف کرده‌اند، هنگام ارائه کپی متن سخنرانی خود، از دست دادن با رئیس مجلس نمایندگان امتناع کرد. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم برای اولین بار از تعارفات کلیشه‌ای و مرسومِ همیشگی برای معرفی نمادین ترامپ به اعضای کنگره استفاده نکرد.

پلوسی که در طول مراسم واکنش‌های عصبی از خود نشان می‌داد، در پایان سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره، در حرکتی که نشان از ناراحتی و اعتراض او نسبت به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا داشت، کپی متن سخنرانی او را مقابل دوربین رسانه‌ها پاره کرد.

شبکه تلویزیونی ار ت ال @RTLFrance فرانسه به موضوع تنش بین دونالد ترامپ و نانسی پلوسی ، رئیس جمهور و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پرداخت. «ژروم فلورین» مجری این شبکه در توئیتی نوشت: «تنش شدید امشب در سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره: نانسی پلوسی، رهبر مخالفان آشکارا متن سخنرانی رئیس جمهور را پاره کرد».

محمود علوش، مجری بخش عربی شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه در حساب کاربری خود در توئیتر، توئیت سی بی اس نیوز را که حاوی تصاویر دست زدن نمایندگان برای ترامپ و اقدام پلوسی به پاره کردن متن نطق سالیانه وی بود، بازنشر کرد و در واکنش به این تصاویر نوشت: «ترامپ در آغاز نطق از دست دادن با پلوسی اجتناب کرد. پلوسی هم با پاره کردن متن نطق در پایان آن جوابش را داد. نزاع سیاسی دموکرات‌ها و جمهوری خواهان سبب شده است سران آمریکا کیاست و درایت شان را از دست بدهند.»

زید بنجامین، روزنامه‌نگار مقیم واشنگتن در حساب کاربری خود در توئیتر تصاویر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را پیش از آغاز نطق سالیانه رئیس جمهور آمریکا منتشر کرد و نوشت: نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از استفاده از عبارت سنتی و ع‌ُرفِ معرفی رئیس جمهور آمریکا به کنگره با این مضمون که ”این افتخار و امتیاز ویژه را دارم که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را به شما معرفی کنم»، اجتناب کرد و به گفتن این عبارت بسنده کرد: ”رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا“.

پایگاه خبری فرانس انفو در توئیتی به موضوع تشدید تنش بین دونالد ترامپ و نانسی پلوسی پرداخت. فرانس انفو نوشت: «آمریکا: دونالد ترامپ با نانسی پلوسی دست نداد و او متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد». فرانس انفو همچنین در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «تنش بین آمریکا و رئیس مخالفان دموکرات‎ او سه شنبه شب در کنگره تشدید شد».

علی التواتی القرشی، یادداشت نویس روزنامه عکاظ عربستان در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار عکس پاره کردن متن نطق سالیانه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: «واکنش نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به نطق سالیانه ترامپ، رئیس جمهور این کشور این گونه بود که نسخه‌ای از آن را در پایان نطق پاره کرد... این شیوه بیانِ خاموش و ناشی از آزرده خاطر شدن بیانگر شدت جناح بندی حاکم بر عرصه سیاسی آمریکاست؛ جناح بندی که امروز با بسته شدن پرونده عزل رئیس جمهور آمریکا و گشوده شدن پرونده‌های خطرناک‌تر به اوج خود خواهد رسید.»

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا نیز با انتشار تصویری کارتونی به اقدام نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور به پاره کردن کپی متن سخنرانی سالانه ترامپ واکنش نشان داد و آن را مورد تمسخر قرار داد.

اقدام رئیس جمهور آمریکا به دست ندادن با رئیس مجلس نمایندگان این کشور و اقدام نانسی پلوسی به پاره کردن نسخه سخنرانی ترامپ آنقدر مفتضحانه بود که حتی عضو حزب جمهوری خواه آمریکا گفت اقدام آن‌ها برای من به عنوان یک آمریکایی خوشایند نبود و فرهنگ و تمدن (ادعایی) آمریکا به ویژه طبقه سیاسی را آن هم مقابل دیدگان میلیون‌ها تن خدشه دار کرد.