به گزارش افکارنیوز،

پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که روز سه شنبه منتشر شد، طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در کرانه باختری را محکوم کرده است، این اقدام نشانه مخالفت اعضای شورای امنیت با طرح پیشنهادی ترامپ برای سازش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها است.

اخبار بین الملل- متن این قطعنامه که از سوی تونس و اندونزی در بین اعضای شورای امنیت مطرح شده است، احتمالا با وتوی آمریکا روبرو خواهد شد.

دیپلمات‌ها گفته‌اند که مذاکرات درباره متن این قطعنامه احتمالا اواخر هفته جاری آغاز خواهد شد.

احتمالا قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی هفته آینده در شورای امنیت سازمان ملل درباره طرح پیشنهادی ترامپ سخنرانی کند. این احتمال نیز وجود دارد که آمریکا هفته آینده به پیش نویس این قطعنامه رای منفی بدهد.

در این قطعنامه بر "غیرقانونی بودن الحاق اراضی اشغالی فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی تاکید شده و اظهارات اخیر مقام‌های رژیم صهیونیستی مبنی الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری رود اردن محکوم شده است."

قرار است جارد کوشنر داماد ترامپ و فرستاده ویژه وی در امور اسرائیل و فلسطینی‌ها روز پنجشنبه با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت درباره طرح سازش موسوم به معامله قرن دیدار و گفتگو کند.

در حالی که فلسطینی‌ها این طرح را رد کرده‌اند ولی برخی رژیم‌های عربی اعلام کرده‌اند که این طرح می‌تواند مقدمه‌ای برای از سرگیری مذاکرات بین دو طرف باشد.