به گزارش افکارنیوز،

«خالد مشعل» رئیس پیشین دفتر سیاسی حماس اعلام کرد، این جنبش از مواضع «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان در قبال طرح موسوم به « معامله قرن » حمایت می‌کند.

اخبار بین الملل- وی در گفت‌وگویی با روزنامه فلسطینی «القدس» تصریح کرد، اما عباس باید اظهارات خود را خصوصا در رابطه با موضوعاتی با «هماهنگی امنیتی» به عمل تبدیل کند.

خالد مشعل ادامه داد: معامله قرن آمریکایی نابودی مسأله فلسطین است. دولت بدون قدس، حق بازگشت، پس گرفتن اراضی و حاکمیت و آزادی تمام اسرا و بازداشتی‌ها ما چه معنایی دارد؟

وی تأکید کرد، اجماع بی سابقه فلسطینی‌ها در رد معامله قرن آن را به طرحی بدون ارزش و آینده تبدیل کرده که در واقعیت عملی نخواهد شد اگرچه پوشش‌های سیاسی، بین‌المللی و منطقه‌ای به آن بدهند زیرا ملت فلسطین صاحب این حق هستند.

مشعل سپس از همراهی برخی کشورهای عربی با معامله قرن ابراز تأسف کرد و گفت، امیدوار است که آنها درک کنند بازی با مسأله فلسطین ممکن نیست و ملت فلسطین این موضوع را نمی‌پذیرند.

وی تأکید کرد، اکنون زمان مناسبی برای وحدت صفوف فلسطینی ، پایان اختلافات و ایجاد آشتی حقیقی و توافق بر سر یک راهبرد مشترک است.

«دونالدترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته گذشته طرح ادعایی خود برای صلح فلسطینی-اسرائیلی را منتشر کرد اما این طرح با مخالفت تشکیلات خودگردان و گروه‌های فلسطینی روبرو شد.