به گزارش افکارنیوز،

 دولت ضمن آمریکا تهدید «نیکلاس مادورو » رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا به تحریمهای نفتی جدید، درخصوص ممانعت از بازگشت «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور هشدار داد.

 اخبار بین الملل- یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه به خبرگزاری «رویترز» گفت، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در صدد است فشار تحریمی بردولت مادورو را افزایش دهد. به همین دلیل شرکت‌های نفتی مرتبط با دولت ونزوئلا نظیر کمپانی‌های «روس‌نفت» روسی و «شِورون» آمریکایی باید «با احتیاط گام بردارند».

این مقام آمریکایی همچنین هشدار داد: «هر صدمه‌ای که به درخلال بازگشت خوان گوایدو به ونزوئلا به او وارد شود، عواقبی بسیار جدی به‌دنبال خواهد داشت».

گوایدو که در حال حاضر در آمریکا به‌ سر می‌برد، روز سه‌شنبه در مراسم سخنرانی ترامپ در کنگره شرکت داشت. ترامپ در این سخنرانی مدعی شد گوایدو «مرد بسیار شجاعی است که با خود امید، آرزو و الهام‌بخشی برای تمام مردم ونزوئلا را به همراه دارد».

ترامپ گوایدو را به‌عنوان مهمان، کاخ سفید دعوت کرد. کاخ سفید در صفحه توئیتری خود ضمن انتشار تصاویر دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با خوان گوایدو رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا نوشت: «ایالات متحده به همکاری با شرکایمان در منطقه برای مقابله کردن با دیکتاتوری نامشروع در ونزوئلا ادامه خواهد داد».

آمریکا از سوم بهمن ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی گوایدو را به عنوان «رئیس‌جمهور ونزوئلا» رسمیت شناخته و از آن زمان در حال اعمال انواع فشارهای اقتصادی، سیاسی و تهدیدهای نظامی علیه دولت قانونی مادورو است.