به گزارش افکارنیوز،

"الکساندر ماتسیگورا" سفیر روسیه در کره شمالی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری «تاس» اعلام کرد که دیر یا زود پیونگ یانگ سلاح‌های راهبردی جدید خود را رونمایی خواهد کرد، همانطور که "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی قول داده است.

اخبار بین الملل- این دیپلمات روس گفت: «رئیس جمهوری کره شمالی همیشه وعده‌های خود را عملی می کند. اگر وی گفته که بزودی سلاح استراتژیک جدیدی را نشان خواهد داد، مطمئناً این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد.»

وی افزود: «ما در تماس با دیپلمات‌های کره‌ای همواره مطالب مربوط به نشست‌های کمیته مرکزی حزب کار کره، مورد یادآوری قرار می گیرد که به وضوح اعلام کرده که کره شمالی به تقویت توان بالقوه بازدارندگی خود ادامه خواهد داد. این سوال که پیونگ یانگ چه زمان قابلیت‌های جدید تسلیحاتی خود را رونمایی خواهد داد، بستگی به عوامل بسیاری دارد. اولاً، این محصولات باید آماده آزمایش شوند. ثانیاً ، شرایط خارجی نیز در نظر گرفته می شود. بعضی از این شرایط ممکن است روند آزمایشات را سرعت بخشند ، مثلاً شروع مانور نظامی در جنوب و یا مثلاً اقدام آمریکایی‌ها در ممانعت از تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه و چین در شورای امنیت سازمان ملل . برعکس ، برخی شرایط نیز ممکن است آن را به تعویق بیندازند ، به عنوان مثال، زمانی که استیون بیگن، معاون اول وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که آمریکایی‌ها برای عادی سازی روابط با کره شمالی آماده هستند.»

سفیر روسیه تأکید کرد: «در هر صورت، مسکو همچنان به همراه شرکای چینی خود، روی پیشبرد قطعنامه‌ پیشنهادی و برنامه مرحله‌ای اقدام برای حل و فصل موازی و جامع مشکلات در شبه جزیره کره کار می‌کند و سعی دارد تا همه طرفین را متقاعد کند که از انجام اقدامات تند و تحریک کننده که می توانند اوضاع در منطقه را تشدید کنند ، خودداری کنند. البته این کار آسانی نیست و  همانطور که گفته می‌شود:"امید آخرین چیزی است که می میرد".»

ماتسیگورا همچنین یادآور شد که روسیه در عرصه همکاری‌های اقتصادی با کره شمالی نسبت از کشور چین عقب افتاده است ، ولی امیدوار است که بتواند بر رکود کنونی در همکاری‌های تجاری با پیونگ یانگ غلبه کند.