«سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه تاجیکستان در  سفر رسمی به مالزی با «سیف الدین عبداله» وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد.

اخبار بین الملل- در این دیدار وضعیت فعلی و گسترش همکاری‌های تاجیکستان و مالزی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری، انرژی، گردشگری، کشاورزی، صنعتی، ارتباط هوایی، فرهنگی، مبارزه مشترک با تروریسم و افراط‌گرایی و تقویت پایه حقوقی بررسی شد.

سایر موضوعات مورد علاقه 2 طرف در چارچوب سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای از جمله دیگر موضوعاتی بود که طی این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرفین تاثیر تماس‌های سطح عالی و تبادل سفرها در رشد و توسعه همکاری‌های دوجانبه را مهم ارزیابی کرده و بر ضرورت ادامه رایزنی‌های سیاسی میان وزارتخانه‌های امور خارجه 2 کشور برای گسترش همکاری در زمینه‌های مختلف، تاکید کردند.

وزیر امور خارجه تاجیکستان در چارچوب این سفر همچنین با «وان عزیزه وان اسماعیل» معاون نخست وزیر مالزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهرالدین در این دیدار پیام رئیس جمهور این کشور را به پادشاه مالزی و همچنین دعوت نامه نخست وزیر این کشور را به نخست وزیر مالزی جهت شرکت در کنفرانس دوم ده ساله بین المللی عمل «آب برای رشد پایدار، 2018-2028» که در تاریخ 18-20 ژوئن سال 2020 میلادی در شهر «دوشنبه» برگزار می‌شود، تقدیم کرد.

در این دیدار مسائل همکاری‌های گسترده 2 کشور و تقویت آن در عرصه‌های مختلف بررسی و پیرامون همکاری 2 کشور در چارچوب سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی تبادل نظر صورت گرفت.

طرفین به توافق رسیدند که با سعی و تلاش‌های مشترک روابط دوجانبه را به سطح جدید کیفی ارتقاء و برای رسیدن به اهداف بلندمدت اقدامات لازم را انجام دهند.