به گزارش افکارنیوز،

گروه‌های معارض بحرین با نزدیک شدن به انقلاب ۱۴ فوریه در بیانیه‌ای خواستار اجرای نافرمانی مدنی شدند.

اخبار بین الملل- در این بیانیه آمده است که این نافرمانی مدنی از چهارشنبه شب ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) آغاز و تا جمعه شب ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش وب سایت ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه، در بیانیه مذکور آمده است که این نافرمانی مدنی شامل خودداری دانش‌آموزان از حضور در کلاس‌های درس در روز پنج‌شنبه، خاموش کردن چراغ‌های بیرون منازل در دو شب مذکور، تعطیلی فروشگاه‌ها از هشت شب چهارشنبه شب تا غروب روز جمعه و خودداری از تردد بر روی پل شهید النمر طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه خواهد بود.  

در فراخوان مذکور از همه مردم بحرین خواسته شده است تا در برنامه‌ها و تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز مشارکت فعال داشته باشند.

همزمان با آغاز انقلاب‌های عربی در سال ۲۰۱۱، انقلاب بحرین نیز ۱۴ فوریه همان سال آغاز شد و مردم این کشور علیه رژیم آل خلیفه به پا خاستند و این رژیم به سرکوب انقلاب مردمی روی آورد و برای این کار از نیروهای سعودی و «سپر جزیره» کمک گرفت.

رژیم آل خلیفه در راستای سرکوب انقلاب مردمی بحرین شمار زیادی از مخالفان و روحانیون شیعه از جمله شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت ملی-اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین را بازداشت کرده و او را به حبس ابد محکوم کرده است.

رژیم آل خلیفه همچنین تابعیت شماری از این روحانیون را سلب کرده است که از جمله آن‌ها آیت‌الله «عیسی قاسم» به عنوان مهم‌ترین چهره دینی و مبارز شیعیان این کشور است.