به گزارش افکارنیوز،

«میشل‌ عون» رئیس جمهور لبنان در گفتگو با یک مجله فرانسوی اعلام کرد: وضعیت فعلی کشور بسیار دشوار بوده و از یک بحران اقتصادی عمیق رنج می‌بریم. آتش جنگ‌هایی که در چندین کشور عربی همسایه شعله‌ور شده٬ منجر به تشدید این بحران می‌شود که مشکل آوارگان سوری در کشور نیز در آن تأثیر زیادی دارد، علاوه بر آن آوارگان فلسطینی نیز امروز نیمی از جمعیت ساکن لبنان را تشکیل می‌دهند.

اخبار بین الملل- عون خاطرنشان کرد: براساس برآوردهای صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، تاکنون این بحران حدود 25 میلیارد دلار برای ما هزینه داشته است.

رئیس جمهور لبنان در پاسخ به سؤالی مبنی بر نقش حزب‌الله در دولت و امور داخلی این کشور اظهار داشت: حزب‌الله در امور داخلی لبنان مداخله نمی‌کند و نمایندگان و وزرای خود را دارد و هر آنچه دولت تصویب کند در سطح ملی قابل قبول است، حزب‌الله نیز در همین چارچوب عمل می‌کند. ما چند بار شنیده‌ایم که عده‌ای مدعی می‌شوند که حضور حزب‌الله منجر به نقض حاکمیت کشور از سوی دشمن می‌شود که این عقیده کاملاً اشتباه است.

وی در رابطه با موضوع فساد در لبنان و مقابله با آن تصریح کرد: فساد در کشور در سطح بالایی وجود دارد و مقابله جدی با آن بخش اصلی برنامه‌های کاری دولت است. ما به‌شکل جدی همراه با شرکای بین‌المللی خود برای بازگرداندن اموال غارت‌‌شده عمل می‌کنیم.

میشل‌ عون در پاسخ به سؤالی دیگر خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی با اشغال لبنان منجر به ظهور و پیشرفت مقاومت حزب‌الله شد که این حزب توانست رژیم اشغالگر را از لبنان بیرون کند.

وی تصریح کرد که حزب‌الله به‌مدت 18 سال مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها را رهبری کرده است.