به گزارش افکارنیوز،

در حالی که آنکارا تلاش می‌کند جلوی پیشروی سریع نیرو‌های ارتش سوریه را بگیرد، یک مقام ترکیه اعلام کرد کشورش نیرو و تجهیزات نظامی فراوانی به  ادلب سوریه فرستاده است.

اخبار بین الملل - به نوشته رویترز، کاروان‌های بزرگی از خودرو‌های نظامی شامل تانک، نفربر‌های نظامی و تجهیزات دیگر از ترکیه وارد خاک سوریه شده است تا پایگاه‌های نظامی ترکیه را تقویت کنند. این در حالی است که شماری از آن‌ها اکنون از سوی سربازان در حال پیشروی ارتش سوریه محاصره شده اند.

یکی از مقامات ترکیه که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری رویترز گفت: نوعی پشتیبانی نظامی در هفته‌های اخیر به ادلب سوریه فرستاده شده است. سیصد خودروی نظامی روز شنبه وارد ادلب شده است که با این حساب، شمار این خودرو‌ها به یک هزار عدد در این ماه می‌رسد.

این مقام ترکیه همچنین از ارائه دقیق شمار سربازانی که در ادلب مستقر شده اند، خودداری کرد؛ اما شمار آن‌ها را «قابل توجه» توصیف کرد.

او همچنین با بیان اینکه نقاط مراقبتی بطور کامل تقویت شده اند، گفت: «جبهه ادلب مورد تقویت قرار گرفته است.»

اظهارات این مقام ترکیه‌ای در حالی بیان می‌شود که سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه- وابسته به معارضان سوری که در لندن مستقر است- گفته ۱۲۴۰ خودروی نظامی به همراه ۵ هزار سرباز هفته گذشته به سمت ادلب رفته اند.

گفتنی است درگیری ادلب، همکاری شکننده میان ترکیه- که از گروه‌هایی حمایت می‌کند که به دنبال سرنگونی دولت بشار اسد هستند- و روسیه- که از رئیس جمهور سوریه پشتیبانی می‌کند- را در معرض خطر قرار داده است.