به گزارش افکارنیوز،

این خبر چند روز بعد از آن اعلام می شود که احسان الله احسان، سخنگوی سابق گروه موسوم به "تحریک طالبان پاکستان" با انتشار پیامی صوتی مدعی شد که از زندان محل بازداشتش فرار کرده و هم اکنون در ترکیه به سر می‌برد.

اخبار بین الملل- یک منبع ارشد امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت، احسان الله احسان "یکی از دارایی‌های مهم ما در راستای شناسایی و در ادامه رهگیری شبه نظامیان به حساب می آید".

این منبع نتوانست ادعاها درباره اینکه احسان در ترکیه است را تایید کند یا جزئیاتی درباره اینکه چطور او فرار کرده ارائه دهد.

احسان الله احسان با برخی از خونین ترین حملات تاریخ پاکستان همچون بمبگذاری عید پاک ۲۰۱۶ در پارکی در شهر لاهور و همینطور ترور ملاله یوسف‌زی دختر پاکستانی حامی تحصیل زنان مرتبط دانسته شده است.

احسان الله احسان در سال ۲۰۱۷ خودش را به مقامهای پاکستان تسلیم کرد و بعدا یک سری مصاحبه های مهم از او در تلویزیون پاکستان به نمایش در آمد که باعث خشم بسیاری از کسانی  شد که معتقد بودند او بعد از سالها کمک به پیشبرد حملات خونین طالبان مورد حمایت دولت پاکستان قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۸ مولانا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان در حمله آمریکا در خاک افغانستان کشته شد و این اتفاق باعث تضعیف چشمگیر این گروه شد.