به گزارش افکارنیوز،

ژنرال ترنس اوشاقنسی فرمانده مرکز فرماندهی آمریکای شمالی ایالات متحده در اظهاراتی گفت: کره شمالی ظاهرا در حال آماده شدن برای شلیک یک فروند موشک بالستیک پیشرفته قاره پیما است که سرزمین آمریکا را تهدید می کند.

اخبار بین الملل- فرمانده ارشد نظامی آمریکایی ضمن اشاره به آزمایش های کره شمالی در ماه دسامبر برای راه اندازی موتورهای جدید موشکی و هشدار قبلی رهبر کره شمالی درباره "یک سلاح راهبردی جدید و اقدام واقعی شوکه کننده"، افزود: گرچه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به طور دقیق اشاره‌ای به این سلاح جدید نکرده است ولی آزمایش اخیر موتورهای موشک نشان می دهد که کره شمالی احتمالا برای آزمایش یک موشک پیشرفته تر قاره پیما آماده می شود تا قدرت و توانایی کیم جونگ اون را برای تهدید سرزمین آمریکا در زمان بحران یا وقوع جنگ افزایش دهد.

کره شمالی در ماه دسامبر 2 موتور موشک را در ایستگاه فضایی سوهائه آزمایش کرده است. پیونگ یانگ اعلام کرده است که این آزمایش ها تاثیر مهمی بر تغییر جایگاه راهبردی و تقویت قدرت بازدارندگی هسته ای این کشور داشته است.

کره شمالی سال گذشته 25 فروند موشک کوتاه برد آزمایش کرده ولی از سال 2017 تاکنون آزمایش موشک قاره پیمای بالستیک نداشته است.

این فرمانده آمریکایی اظهار داشت: این مساله کاملا ضروری و لازم است که سامانه دفاع موشک بالستیک آمریکا به دفاع معتبر و قابل اتکا در برابر حمله احتمالی موشکی کره شمالی ادامه دهد.