به گزارش افکارنیوز،

ساکنان و اعضای شورای ولایتی حوزه غرب افغانستان روز یکشنبه (۲۷ بهمن) وارد شدن تلفات به غیر نظامیان را در حملات هوایی را نگران کننده خواندند.

اخبار بین الملل- به گفته مقامات افغانستان، در طول دو هفته اخیر، در 3 حمله هوایی نیروهای خارجی به شهرستان‌های بالامرغاب و مقر ولایت هرات، ۱۴غیرنظامی از جمله زنان و کودکان، جان باختند.

عبدالعزیز بیک، رییس شورای ولایتی این ولایت با محکوم کردن این جنایات گفت که تلفات غیرنظامیان، موجب نگرانی همه مردم افغانستان شده است.

ناصر عمرزی، فعال جامعۀ مدنی نیز با انتقاد از حملات به غیرنظامیان گفت: این بسیار نگران کننده است که بخاطر کشتن یک عضو طالبان، ده‌ها غیرنظامی و کودک بیگناه کشته می‌شوند.

از سوی دیگر، اعضای شورای ولایتی فراه نیز می‌گویند که در ماه‌‌های اخیر در چندین حمله هوایی در این ولایت، به غیرنظامیان تلفاتی وارد شده است.

به گفته آنها، در حمله هوایی اخیر روز شنبه به فراه، 5 کارمند گمرک و یک بازرگان این ولایت، کشته شدند.

چندی پیش هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی پایگاه ملاننگیالی از فرماندهان ارشد طالبان را بمباران کردند که در این حمله علاوه بر وی بیش از 30 فرد غیرنظامی نیز کشته شدند.

خانواده‌های قربانیان ضمن محکوم کردن حملات هوایی آمریکا از دولت افغانستان خواستند که این حملات متوقف شود.

به دنبال قتل عام غیر نظامیان و حملات اشتباهی نیروهای آمریکایی در ولایت هرات، منازل مسکونی شهروندان تخریب و بیش از 50 غیر نظامی از جمله کودک، زن، مرد و افراد سالخورده زیادی کشته و زخمی شدند.

شهروندان هرات با انتقاد از افزایش حملات آمریکایی‌ها در این ولایت، آمریکا را مقصر اصلی جنگ در افغانستان دانستند.