به گزارش افکارنیوز،

«روبن سوآرس» عضو کوناکوپ (CONAICOP) شورای ملی و بین‌المللی ارتباط مردمی اروگوئه اظهار داشت: تلاش آمریکا به شکلی به اصطلاح قانونی برای به سرانجام رساندن امری کاملاً غیرقانونی با تأیید رژیم صهیونیستی است، تا تمامی امید و آمال ملت فلسطین برای دستیابی به آزادی و استقلال برای همیشه نابود شود.

اخبار بین الملل- راه حلی که آمریکا تحت عنوان « معامله قرن » ارائه داده است، اساساً مشروعیت بخشیدن به اشغالگری اسرائیل است. مشروعیت بخشیدن به تسلطی است که رژیم صهیونیستی بر ملت فلسطین دارد.

وی در ادامه افزود: طرح مذکور نه تنها هیچ گونه حق حاکمیتی برای فلسطینیان قائل نیست، بلکه تمامی قطعنامه‌های سازمان ملل را نیز در این رابطه زیر پا می‌گذارد.

وی یادآور شد: در طرح معامله قرن هیچ حرفی از مذاکره میان طرفین و یا حتی تشکیل دولت مستقل فلسطین به میان نیامده است. تنها چیزی که اسرائیل می‌خواهد، ادامه الحاق سرزمین‌های فلسطینی به قلمرو تحت سلطه خود است.

این تحلیلگر و کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما ادامه داد: این رژیم می‌خواهد همچنان به اشغالگری‌های خود ادامه دهد، شهرک‌های صهیونیستی خود را همچنان گسترش دهد و امکان بازگشت ملت فلسطین را به سرزمین شأن برای همیشه غیر ممکن سازد تا در نهایت با کمال آرامش و اطمینان، قدس اشغالی را به طور رسمی به عنوان پایتخت خود معرفی کند.

وی گفت: در شرایطی ترامپ طرح معامله قرن را مطرح که وی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را در پیش رو دارد. در اسرائیل نیز قرار است انتخابات برگزار شود.

«روبن سوآرس» در پایان یادآور شد: دولت نتانیاهو متهم به فساد است. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد طرح معامله قرن با هدف انحراف اذهان عمومی بابت شکست‌های پی در پی نتانیاهو و ترامپ در سطح ملی و نیز بین الملل است.