به گزارش افکارنیوز،

«نبیل شعث» مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه گفت که آمریکا فشار خود به کشورهای عربی برای قبول طرح سازش تحمیلی موسوم به « معامله قرن » را متوقف نکرده است.

اخبار بین الملل - وی که با شبکه خبری المیادین صحبت می‌کرد، گفت: «برای سرزمین‌مان مبارزه می‌کنیم و از برادران عرب دعوت می‌کنیم که به فشارهای آمریکا توجهی نکرده و فریب اسرائیل را نخورند.»

مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که در حال حاضر علاوه بر روسیه و چین، اتحادیه اروپا نیز معامله قرن را رد کرده‌ است.

همچنین «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه به انتقاد از معامله قرن پرداخت و گفت که این طرح «به زودی به خاک سپرده خواهد شد.»

وی که در کنفرانس امنیتی مونیخ صحبت می‌کرد، گفت: «طرح آمریکا چیزی بیشتر از یک یادداشت تفاهم میان "بنیامین نتانیاهو" (نخست وزیر اسرائیل) و "دونالد ترامپ" (رئیس جمهور آمریکا) نبوده است.»

رئیس جمهور آمریکا روز ۸ بهمن ماه در نشستی در  به همراه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و با حضور سفرای امارات، بحرین و عمان از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. 

بر اساس این طرح تحمیلی، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به این رژیم واگذار شده و مقرر گردیده که تنها مناطقی در شرق این شهر به دولت فلسطین واگذار شود.