به گزارش افکارنیوز،

وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه با اشاره به دیدار تازه با همتای آمریکایی خود گفت که آمریکا  این دفعه از نقش سازنده‌تری از خود بروز داد.

اخبار بین الملل - به گزارش خبرگزاری «رویترز» « سرگئی لاوروف » وزیر خارجه روسیه و «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با هم ملاقات کردند.

لاوروف روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با وبگاه وزارت خارجه روسیه، گفت: «حرکات کوچک خاصی را برای دستیابی به رویکرد سازنده‌تر از جانب شرکای آمریکایی احساس کردم.»

لاوروف گفت که در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ با پامپئو در مورد موضوعات مربوط به گفت‌وگوی راهبردی بین روسیه و ایالات متحده و کنترل تسلیحات صحبت کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در روزهای گذشته در حساب توییتری خود بر تمرکز واشنگتن در ایجاد روابط سازنده با مسکو تاکید کرد. پامپئو در توییتی نوشت: «به دنبال ایجاد روابط سازنده و سودمند با روسیه هستیم.»

آمریکا به تازگی سفیر جدید خود را به مسکو فرستاد. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا چندی قبل «جان سالیوان» را به عنوان نامزد تصدی سمت سفیر آمریکا در روسیه معرفی کرد  و بعد از آن مجلس سنای آمریکاصلاحیت سالیوان را برای این سمت تأیید کرد. «جان هانتسمن» سفیر قبلی آمریکا در روسیه چندی پیش به دنبال جنجال‌های تازه در روابط مسکو و واشنگتن از سمت خود کناره گیری کرد.