به گزارش افکارنیوز،

در روزهای اخیر ابتلای ۹ گردشگر کره جنوبی که هفته های اخیر را در سرزمین های اشغالی به سر برده اند، به ویروس کرونا تایید شده است.

اخبار بین الملل- طبق این گزارش، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی صدها نفر در سرزمینهای اشغالی که با این گردشگران در ارتباط بودند را تحت نظر قرار می دهد و احتمالا بسیاری از آنها باید قرنطینه شوند.

در میان آنها، حدود ۱۰۰ دانشجو هستند که در محل های حضور این گردشگران تردد داشته‌اند.

"موشه بار سیمان توو" مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی گفت که هر کس با این گروه کره جنوبی در ارتباط بوده باید به مدت ۱۴ روز خود را در خانه قرنطینه کند.

به گفته وی، در نتیجه تماس با این گروه احتمال ابتلای تعدادی از ساکنان سرزمینهای اشغالی به کرونا ویروس به شدت افزایش یافته است.

سرویس کره جنوبی شبکه خبری "بی بی سی" امروز گزارش داد که ۹ گردشگر کره ای هفته گذشته از سفر ۸ روزه خود از سرزمینهای اشغالی به کره جنوبی بازگشتند و آزمایش کروناویروس برای همه آنها مثبت اعلام شد.

براساس اعلام وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، این گروه از گردشگران کره ای از ۸ تا ۱۵ فوریه (۱۹ تا ۲۶ بهمن) در سرزمین های اشغالی بوده‌اند.

همچنین روز جمعه ابتلای یک فرد دیگر به این ویروس در سرزمین های اشغالی گزارش شد. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرد: فرد مبتلا یک زن است که اخیراً از ژاپن بازگشته بود.

بر اساس این گزارش، این زن به همراه ۱۰ تن دیگر که به سرزمین‌های اشغالی بازگشتند، از سرنشینان کشتی تفریحی «دایموند پرنسس» بودند که بتازگی به دلیل موارد ابتلا به کرونا در این کشتی در بندر یوکوهامای ژاپن در قرنطینه قرار داشتند.