به گزارش افکارنیوز،

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اعلام کرد نشست امروز این ائتلاف نظامی به درخواست آنکارا و درباره رخدادهای ادلب برگزار می‌شود.

اخبار بین الملل - عمر چلیک، دبیر مطبوعاتی حزب عدالت و توسعه هم گفت که کشورش آماده آغاز رایزنی از امروز با ناتو درباره ادلب است.

وی به شبکه راشا تودی گفت: حمله به ترکیه حمله به ناتو است و انتظار داریم اقدامات مشخصی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز ادلب اتخاذ شود.

۳۳ سرباز ترک در حمله بامداد امروز ارتش سوریه در ادلب کشته شدند که این در پی حمله ارتش ترکیه به پایگاه‌های ارتش سوریه بود و روسهی هم اعلام کرده نظامیان کشته شده در صف تروریست‌ها در ادلب بوده‌اندو ترکیه درباهر حضور این افراد اطلاعی نداده بود.

چلیک همچنین اعلام کرد وزیر خارجه ترکیه با دبیرکل ناتو گفتگوی تلفنی کرده است.

پیشتر، «اوانا لونگسکو» سخنگوی ناتو ، که مواضع ینس استولتنبرگ را در مورد تحولات ادلب اعلام می‌کرد در ادامه گفت: دبیر کل ادامه حملات هوایی سوریه و متحد روس‌اش را در استان ادلب محکوم می‌کند و خواستار توقف فوری این حملات است.

دبیر کل ناتو همچنین از کلیه طرف‌های مناقشه جاری در شمال غرب سوریه خواسته است که در جهت کاستن از تنش‌ها در شرایط خطرناک کنونی تلاش کنند و از هر اقدامی که به وضعیت انسانی فاجعه آمیز کنونی در منطقه را وخیم‌تر می‌کند بپرهیزند.

یادآور می‌شود، ترکیه به بهانه مبارزه با تروریسم و در اصل برای حمایت از گروه‌های شورشی مورد حمایت خود در سوریه، بخشی از خاک سوریه را به اشغال خود درآورده است.