به گزارش افکارنیوز،

«الیزابت وارن» از سناتورهای دموکرات آمریکا که برای نامزدی حزبش در رقابت‌های ریاست جمهوری هم کاندید شده در نامه‌ای به وزرای خارجه و دارایی آمریکا از آنها خواسته برای هر چه راحت‌تر منتقل شدن کمک‌های انسان‌دوستانه و اقلام مورد نیاز به ایران اقدام کنند.

اخبار سیاسی - وارن در این نامه گفته مطمئن نیست ساز و کار ایجاد شده از سوی کاخ‌ سفید در این زمینه کفایت کند.

در این نامه که الیزابت وارن روز جمعه، ۲۸ فوریه (نهم اسفند) خطاب به مایک پمپئو وزیر خارجه و استیو منوچین وزیر دارایی آمریکا نوشته، آمده است: این هفته وزارت دارایی اعلام کرد که مکانیسمی برای ارسال و معاملات انسان‌دوستانه به راه افتاده است، اما من نگرانم که این اقدام نتواند فضای فعلی حاکم بر فعالیت‌های بانکی و تجاری با ایران را که آکنده از ترس و ریسک است را به سوی معاملات و تراکنش‌های انسان‌دوستانه سوق دهد. بنابراین، به دنبال اطمینان از این مهم هستم که نشان دهد تلاش‌های منطقی از سوی آمریکا صورت گرفته تا اقلام پزشکی و اجناسی که شامل تحریم‌ها نمی‌شوند در دسترس مردم ایران قرار داده شود تا بتوانند از گسترش بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.

سناتور وارن که یکی از پنج نامزد اصلی رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا است در ابتدای این نامه تاکید کرده که: من آگاهم که اقلام انسان‌دوستانه شامل تحریم‌ها نبوده و همچنین می‌دانم که مسئولیت اصلی تأمین سلامت شهروندان ایران بر عهده حکومت این کشور است اما همزمان شخصاً نگران آسیب‌پذیری مردم ایران و همچنین تبعات گسترش ویروس کرونا در این کشور و به تبع آن در منطقه و جهان هستم.

نامه این سناتور ارشد دموکرات‎ یک روز پس از آن به وزرای خارجه و دارایی آمریکا ارسال شده که خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد با همکاری سوئیس ساز و کار ویژه‌ای را به راه انداخته تا تجارت اقلام بشردوستانه با ایران تسهیل شود.