به گزارش افکارنیوز،

«رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی بعد از انداختن رأی خود به صندوق، گفت از اینکه برای سومین بار طی یک سال مجبور به برگزاری انتخابات سراسری می‌شوند، شرمگین است.

اخبار بین الملل- ریولین در این باره گفت: «امروز در واقع باید یک روز جشن باشد اما حقیقت این است که من احساس خوشحالی ندارم. بلکه فقط حس عمیقی از شرمساری دارم وقتی با شما روبه‌رو می‌شوم».

وی با انتقاد غیرمستقیم از اتهام‌زنی‌های نامزدهای انتخاباتی به یکدیگر در کارزارهای پیش از برگزاری انتخابات، گفت: «ما لایق یک کارزار انتخاباتی ناگوار دیگر که به پلیدی و هرزگی ختم شود، نیستیم. مانند این کارزاری که امروز تمام شد».

رسانه‌های صهیونیستی هم بر اساس ارزیابی‌های پای صندوق گزارش دادند که مشارکت ساکنان فلسطین اشغالی در انتخابات امروز نسبت به دوره قبل پایین‌تر است.

به نوشته خبرنگار تایمز اسرائیل، مشارکت تا ساعت ۱۵ به وقت محلی، حدود ۲۶،۷ درصد بوده که نسبت به دور قبل کمتر است.

در حالی که نتانیاهو و گانتز روز گذشته در کارزارهای انتخاباتی خود ادعای پیروز شدن در انتخابات امروز را داشتند اما پیمایش‌های افکارسنجی که طی یک ماه قبل در فلسطین اشغالی برگزار شده بود، حاکی از تداوم بن‌بست سیاسی و عدم تشکیل کابینه در رژیم صهیونیستی بودند.

از جمله نظرسنجی‌هایی که طی دو سه روز اخیر انجام شد می‌توان به پیمایش وبسایت عبری‌زبان «والانیوز» اشاره کرد که بر اساس آن دو حزب گانتز و نتانیاهو احتمالا با ۳۴ کرسی، برابر خواهند شد و ائتلاف راست و چپ نیز کماکان از رسیدن به اکثریت عاجز خواهند بود.

سومین انتخابات سراسری پارلمانی در فلسطین اشغالی طی یک سال اخیر، امروز دوشنبه (دوازدهم اسفند)  از ساعت ۷ صبح امروز به وقت محلی (۸:۳۰ به وقت تهران) آغاز شده و ۱۱ حزب رقابت خود برای کسب ۱۲۰ کرسی  پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) را آغاز کردند.