به گزارش افکارنیوز،

خواهر کوچکتر رهبر کره شمالی روز سه شنبه در اولین بیانیه رسمی خود به انتقاد از کره جنوبی در اعتراض به آزمایشات موشکی پیونگ یانگ پرداخت.

اخبار بین الملل- کیم یو جونگ که به نظر در اوایل دهه سوم زندگی خود به سر می برد مسئول امور تبلیغاتی دولت کره شمالی بوده و اعلب در مراسم رسمی مانند دیدار رهبر کره شمالی با ترامپ، در کنار برادرش دیده می شود.

او در بیانیه ای به انتقاد از دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی پرداخت که نسبت به آزمایشات موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کرده و آن را نشانه تلاش برای کاهش خصومتهای نظامی ندانسته بود.

در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است: تا جایی که می دانم طرف جنوبی نیز شیفته رزمایش های نظامی مشترک است و به شدت مشغول چنین اقدامات تنفرانگیزی ، ازجمله دستیابی به تجهیزات نظامی فوق مدرن است. آنها باید از لحاظ نظامی آماده شوند اما ما باید از انجام رزمایش نظامی منع شویم. هرگز از افرادی با طرز فکر نرمال نمی توان انتظار چنین ادعاهای قلدرمابانه ای داشت.

دو کشور کره شمالی و جنوبی مدتهاست که با یکدیگر درگیر تنش هستند و باوجود تلاشهای رئیس جمهوری کره جنوبی برای کاهش تنش از طریق توافق پیونگ یانگ و واشنگتن، به نظر می رسد رهبر کره شمالی چندان به آینده این گفتگوها امیدی نبسته است.