به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی کرملین (کاخ ریاست جمهوری روسیه) چهارشنبه بعد از ظهر از اقدام‌های بهداشتی معمول برای مبارزه با ویروس کرونا در این مکان و مراقبت از « ولادیمیر پوتین » رئیس جمهور این کشور خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین در این زمینه گفت: «ما هرگونه اقدام لازم برای محافظت از رئیس جمهور در مقابل ویروس کرونا را انجام می‌دهیم. در واقع، این اقدامات  انجام  کارهای معمول بهداشتی است که هر شهروند روس نیز می‌تواند آن‌ها را انجام دهد.»

روسیه در روزهای گذشته مبتلا شدن نخستین شهروند خود به این ویروس کشنده را اعلام کرد. این شخص به تازگی از شمال ایتالیا به «مسکو» بازگشته بود. به گفته وزارت بهداشت روسیه، این فرد نشانه‌های خفیفی از کرونا را دارد با این حال بعد از بازگشت وی به مسکو، افرادی که با او سر و کار داشته‌اند نیز تحت آزمایش قرار می‌گیرند.

این در حالی است که روسیه از ابتدای ظهور کرونا در چین تدابیر سختگیرانه‌ای در دستور کار قرار داده و ورود اتباع چینی را به شدت محدود کرده بود. شیوع کرونا که از چین آغاز شد، اکنون بیش از ۷۰ کشور جهان را درگیر کرده و به مرگ بیش از ۳۰۰۰ نفر منجر شده است.