به گزارش افکارنیوز،

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد به مقامات ترکیه گفته که اوضاع در مرز‌های این کشور و یونان غیرقابل قبول است و آنکارا نباید حرکت بیشتر مهاجران را به سمت مرز با کشور‌های اتحادیه اروپا تشویق کند.

اخبار بین الملل- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه در آنکارا، این دیدار را مفید ارزیابی کرد.

پس از کشته شدن ۳۴ نظامی ترکیه در ادلب، دولت اردوغان برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از عملیات ضد تروریستی دولت سوریه در ادلب، مرز‌های خود را به روی پناهجویان برای مهاجرت به اروپا باز کرد.

پیش از این، رجب طیب اردوغان اعلام کرده بود که آنکارا مانع پناهجویان در راه رفتن به اتحادیه اروپا نمی‌شود و مرز برای پناهجویان باز شده است. از روز جمعه شمار زیادی از مهاجران در ترکیه به سمت مرز حرکت کرده تا خود را را به اروپا برسانند.

بر اساس توافق نامه‌ای که در سال ۲۰۱۶ منعقد شد، اتحادیه اروپا قول داد شش میلیارد یورو به ترکیه بپردازد تا این کشور جریان ورود پناهجویان و مهاجران را کنترل کند. اردوغان اروپا را متهم کرده که به این توافق عمل نمی‌کند.