به گزارش افکارنیوز،

 رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیروز (پنجشنبه) از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور به دلیل گمراه کردن مردم و دروغگویی به آن‌ها درباره دامنه شیوع ویروس کرونا به شدت انتقاد کرد.

اخبار بین الملل-  نانسی پلوسی در گفت‌وگو با خبرنگاران از رئیس جمهور آمریکا به دلیل کم اهمیت جلوه دادن ویروس کرونا که تاکنون دست کم به ۱۷ ایالت آمریکا سرایت کرده، انتقاد کرد. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه یک توصیه به رئیس جمهور این کشور کرد و آن این بود که به خاطر سلامتی مردم به واقعیت‌ها پایبند باشد و اشتباهات خود را بپذیرد.

پلوسی همچنین از اظهارات هفته گذشته ترامپ انتقاد کرد و گفت: زمانی که او اعلام کرد فقط ۱۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا  در سراسر آمریکا شناسایی شده، در آن زمان ۶۰ مورد ابتلا به این ویروس گزارش شده بود. فقط ۱۵ مورد آن از خود آمریکا نشأت گرفته بود و هم اکنون تعداد مبتلایان به ۱۷۷ نفر افزایش یافته و ۱۱ نفر هم فوت شده اند.

وی همچنین از توصیه دیگرِ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه روز چهارشنبه با شبکه فاکس نیوز که گفته بود تعداد زیادی از آمریکایی‌هایی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، به صورت عادی و با سر کار رفتن بهبود می‌یابند هم انتقاد کرد.

پیش‌تر دولت ترامپ می‌کوشید گسترش ویروس کرونا در آمریکا را کوچک نشان دهد، اما با افزایش سریع بیماری و تلفات ناشی از آن، انتقاد‌ها از عملکرد وی افزایش یافت. جو بایدن و برنی سندرز، دو نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت از عملکرد ترامپ در مواجهه با بحران ویروس کرونا انتقاد کردند.

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که تعداد قربانیان کرونا در آمریکا به ۱۹ نفر رسیده و تاکنون ابتلای ۲۲۶ نفر به کرونا در آمریکا تایید شده است. مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا به مردم توصیه کرده اگر علائم آنفلونزا دارند، از خانه خارج نشوند و به محل کار هم نروند.