به گزارش افکارنیوز،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پیش از بازگشت از روسیه به کشورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد نیروهای ترکیه‌ای که در خاک سوریه حضور دارند، در برابر حملات این کشور آماده خواهند بود.

اخبار بین الملل- او گفت: درباره روابط دوجانبه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفتگو کردیم. تحولات منطقه ادلب در سوریه، مهمترین گزینه در دستور کار ما بود. البته ما همچنین فرصت دیدار از لیبی را داشتیم. ما در زمینه‌های اقتصاد، تجارت، صنعت، گردشگری و انرژی با فدراسیون روسیه روابط گسترده و چند بعدی داریم. علاوه بر این موضوعات، از آقای پوتین برای شرکت در نشست شورای راهبردی که امسال در ترکیه برگزار خواهیم کرد، دعوت کردیم.

 رئیس جمهور ترکیه افزود: تحولات سوریه و ادلب نباید بر روابط دوجانبه ما تأثیر منفی بگذارد. با این درک، ما یک قدم مهم برداشتیم و توافق آتش بس را منعقد کردیم. دوستان ما در مورد آتش بسی که از ۶ مارس ۲۰۲۰ در ساعت ۰۰.۰۱ فعال می‌شود، نظارت می‌کنند. آتش بس دستاورد‌های چشمگیری را برای طرفین در چندین زمینه به ارمغان می‌آورد.

اردوغان بار دیگر تاکید کرد آنکارا به رغم نظارت متحدانش بر تحولات ادلب، در برابر تخلفات و حملات احتمالی ارتش سوریه هوشیار خواهد بود.

او همچنین اعلام کرد سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ که چندی پیش از روسیه دریافت کرد، از ماه آوریل فعالیت خود را آغاز می‌کند.