به گزارش افکارنیوز،

مجتهد که به افشاگر اسرار خاندان سعودی مشهور است در توییتی اعلام کرد به احتمال زیاد سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی یا مرده است یا در حال مرگ است.

توییت المجتهد درباره مرگ سلمان بن عبدالعزیز

اخبار بین الملل- افشاگر سعودی نوشت: «جزئیات حادثه از این قرار است: پاشاه مرده یا در حال مرگ است. بازداشتی‌ها از خانواده پادشاهی ده‌ها نفر هستند نه فقط احمد و پسران نایف. به کارمندان دیوان پادشاهی، کاخ، گارد پادشاهی گفته اند که بنا به شرایط جسمانی، نمی‌توان با پادشاه ملاقات کرد.»

مجتهد نوشت: «بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی قصد دارد بیانیه‌ای منتسب به پادشاه (پدرش) را در ارتباط با کناره‌گیری از قدرت منتشرکند؛ بیانیه‌ای که در آن، او را به جانشینی خود انتخاب خواهد کرد. چه بر سر پادشاه آمده؟ به زودی اعلام خواهیم کرد.»

این در حالی است که افشاگر سعودی پیش از این نیز در پیامی اعلام کرد با احتمال مرگ ملک سلمان و به پادشاهی رسیدن ولی‌عهد بازداشت کسانی که با محمد بن‌سلمان مخالف هستند، ادامه دارد.

مجتهد علت این بازداشت‌ها را به احتمال مرگ ملک سلمان دانسته و گفت که خاندان سعودی همه جانبه با پادشاهی وی مخالف است.

حساب توئیتر العهد الجدید اولین منبعی بود که خبر بازداشت دو شاهزاده سعودی را افشا کرد و پس از آن اعلام کرد که احمد بن عبدالعزیز، بردار ملک سلمان و شماری دیگر از شاهزاده‌های سعودی نیز بازداشت شده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز نیز به نقل از منابع آگاه در پادشاهی عربستان از بازداشت محمد بن نایف، ولی‌عهد پیشین این کشور و نواف بن نایف، برادر کوچکتر وی به اتهام خیانت خبر داد.