به گزارش افکارنیوز،

«عباس کامل» رئیس سرویس اطلاعات مصر دوشنبه دوازدهم اسفند ماه جاری به دمشق سفر و با مسئولان سوری دیدار کرد.

اخبار بین الملل- روزنامه الوطن سوریه روز گذشته هجدهم اسفند ماه خبر داد که کامل در جریان سفر به سوریه به دیدار «علی مملوک» رئیس دفتر امنیت ملی سوریه رفته و طرفین وضع سوریه و منطقه را بررسی کردند.

پایگاه معارض «عنب» به بررسی این دیدار پرداخته و می‌نویسد، این دیدار در اوج تنش بین نیروهای ترکیه و ارتش سوریه در ریف ادلب و پیش از دیدار اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با ولادیمیر پوتین همتای روسی وی صورت گرفته است.

عنب بلدی با اشاره به اینکه سفر کامل به سوریه نشان می‌دهد که وی فرماندهی جبهه مقابله با ترکیه در منطقه را بر عهده گرفته است، گزارش داد، این برای نخستین بار نیست که این مسئول مصری دست به انجام چنین سفری می‌زند؛ زیرا پیش از این نیز، سفرهای مخفیانه‌ای به شمال آفریقا داشت تا با تحرکات ترکیه و نفوذ این کشور در این قسمت از قاره آفریقا مقابله کند.

به گزارش این پایگاه، عباس کامل به تلاش خود ادامه می‌دهد تا یک ائتلاف امنیتی-اطلاعاتی در جهان عرب تشکیل دهد تا با ترکیه مقابله کند.

عنب بلدی به نقل از روزنامه سعودی «العرب» نیز گزارش داد، کامل، طرح ترکیه را خطرناکترین پروژه برای جهان عرب دانسته است و «اطلاعات بسیار حساسی» را در اختیار رؤسای سرویس اطلاعاتی کشورهای آفریقایی قرار داده است.

علی مملوک نیز در دسامبر ۲۰۱۸ به مصر سفر و با مسئولان مصری از جمله عباس کامل دیدار کرده بود. این دیدار به درخواست کامل صورت گرفته بود.