به گزارش افکارنیوز،

نیرو‌های مرزی یونان بر روی مهاجرانی که به سوی مرز‌های این کشور راهی شده‌اند آب جوش ریختند.

اخبار بین الملل- یک مهاجر تبعه افغانستان امروز به خبرگزاری آناتولی گفت که نیرو‌های مرزی در اقدامی غیر انسانی، بر روی او آب جوش ریخته اند. بنا به نوشته آناتولی، عبدالمطلب علی محمد که ۲۱ سال دارد، به هنگام عبور از مرز زمینی در استان ادرنه ترکیه مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه صورت و پا دچار سوختگی شد. این مهاجر برای درمان در یکی از بیمارستان‌های ترکیه بستری شده است.

بحران پناهجویان در مرز‌های ترکیه، اوایل ماه جاری آغاز شد که آنکارا اعلام کرد به دلیل حمایت نکردن کشور‌های اروپایی از رویکرد ترکیه در ادلب سوریه، دیگر از حرکت مهاجران به سوی مرز‌های اروپا جلوگیری نمی‌کند.

با این تصمیم، ده‌ها هزار مهاجر که بیشتر آن‌ها از سوریه بودند، به مرز‌های یونان یورش بردند. این در حالی است که ماموران مرزی یونان به شدت با ورود این مهاجران به مقابله برخاستند. رسانه‌های خبری از وخامت اوضاع پناهجویان در مرز‌های مشترک ترکیه و یونان خبر می‌دهند؛ به طوری که فرانس بیست و چهار نوشت: با آنکه ورود خبرنگاران به مرز مشترک یونان و ترکیه ممنوع است، گزارشگران ما توانستند تصاویری را از داخل اردوگاه پناهجویان در این منطقه مرزی به دست بیاورند. این تصاویر نشان‌دهنده درگیری‌ها، خشونت‌ها و شرایط زندگی بسیار تکان‌دهنده مهاجران در خاک ترکیه است.

مقامات اروپایی می‌گویند اقدام ترکیه برای گشودن مرز‌ها به روی مهاجران برای رهسپار شدن بسوی اروپا، نقض توافقی است که آنکارا در سال ۲۰۱۶ با اتحادیه اروپا امضا کرد و طی آن متعهد شد در قبال دریافت کمک‌های نقدی، مانع ورود مهاجران به این قاره شود.

قرار است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز با «شارل میشل» رئیس کنونی شورای اروپا به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص اوضاع در مرز‌های ترکیه در بروکسل با هم دیدار کنند. اردوغان پیش از این دیدار از یونان خواست مرز‌های خود را به روی مهاجران باز کند.