به گزارش افکارنیوز،

مجتهد، افشاگر اسرار پشت پرده خاندان آل سعود، نوشت بی‌پروایی‌های اخیر محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان، در بازداشت شاهزادگان و افزایش تولید نفت، آمریکایی‌ها را خشمگین کرده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، را به این باور رسانده است که حساب باز کردن روی وی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ضررش تمام خواهد شد.

اخبار بین الملل- او در سلسله توئیت‌هایی نوشت: افراد نزدیک به بن سلمان پیش‌بینی می‌کنند وی در پاسخ به فشار‌های آمریکا بازداشت‌شدگان را آزاد کند، اما احتمال مقاومت در برابر این فشار بسیار زیاد است به ویژه این که این نبردی حیثیتی برای بن سلمان شده است. بن سلمان همچنان معتقد است می‌تواند از ترامپ با تهدید وی به فاش کردن ماجرای میلیارد‌ها دلار پولی که به وی داده است، از او باج‌خواهی کند.

این افشاگر افزود: بن سلمان همچنان بر این باور است که می‌تواند ترامپ را به رد موضع نهاد‌های آمریکایی متقاعد کند، اما ترامپ نگران بی‌پروایی بن سلمان است و حس می‌کند حساب کردن روی بن سلمان برای او ضرر شخصی دارد به ویژه این که او انتخابات را پیش رو دارد که بر اوضاع اقتصادی کلی آمریکا به ویژه بورس نیویورک تاثیر خواهد گذاشت و رفتار‌های بن سلمان به این اوضاع آسیب می‌زند.

مجتهد در ادامه توئیت‌های خود اضافه کرد: بن سلمان نتوانست مانع دیدار آمریکایی‌ها با احمد بن عبد العزیز شود، اما تا به این لحظه با آزاد کردن وی مخالفت کرده است، زیرا می‌داند خارج شدن احمد از بازداشتگاه با حمایت آمریکا به معنای پایان فرصت به قدرت رسیدن او است، زیرا احمد در موضعی قوی‌تر خواهد بود و تمایل خواهد داشت از بن سلمان که با این بازداشت به او اهانت کرد، انتقام بگیرد. اما پس از بی‌پروایی بن سلمان در به چالش کشیدن پوتین و افزایش تولید نفت، ترامپ عصبانی شد، زیرا سبب سقوط بورس نیویورک شد که ترامپ همچنان این آوازه را سر می‌دهد که صعود آن از دستاوردهایش بوده است به همین علت لحن فشار علیه بن سلمان تشدید شد و سفیر آمریکا بر دیدار با شاهزاده احمد و اطمینان از سلامتی وی پافشاری کرد.

او همچنین نوشت: برخلاف بازداشت‌های هتل ریتز کارلتون عربستان که ترامپ از آن استقبال کرد، بن سلمان بازداشت احمد بن عبدالعزیز و دیگر شاهزادگان را با آمریکایی‌ها هماهنگ نکرد به همین علت وزارت خارجه آمریکا، سیا، و شورای امنیت ملی از ترس آغاز هرج و مرج در این کشور خشمگین شدند. آنان با بن سلمان تماس گرفتند و او را برای آزاد کردن بازداشت‌شدگان با زبان نرم تحت فشار قرار دادند.