به گزارش افکارنیوز،

ایالات متحده با وجود اعلام وضعیت اضطراری در برخی ایالت‌هایش مانند کالیفرنیا و شهر نیویورک، که شمار مبتلایان به کرونا در آنجا کمتر از صد نفر و تعداد فوتی‌ها زیر 20 نفر است، همچنان جزو کشورهایی است که این ویروس در آن به شکل نگران کننده‌ای گسترش نیافته است.

اخبار بین الملل- نگرانی بزرگی در پنتاگون به‌ویژه درخصوص نیروی دریایی آمریکا و مارینزها( تفنگداران) به دلیل تردد مداوم آنها در پایگاه‌های نظامی، که آمریکا در بیشتر کشورها دارد، حاکم شده است. در واقع، ویروس کرونا به سه کشور اصلی، که آمریکا در آنجا استقرار نظامی دارد، یعنی کره‌جنوبی، ایتالیا و آلمان و در حدی کمتر در اسپانیا حمله کرده است.

پایگاه‌های خبری آمریکا، متخصص در امور نظامی، مانند انستیتوی نیروی دریایی ، از نگرانی بزرگی که بر پنتاگون درخصوص انتشار ویروس کرونا در میان نیروهای نظامی آمریکا، از جمله در ناوهای هواپیمابر و پایگاه‌های نظامی در خارج، خبر دادند. یکی از نیروهای مارینز در ایالت ویرجینیا به ویروس کرونا مبتلا شده و از دو روز پیش این پایگاه محاصره شده و شخص مبتلا تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد.

انتشار ویروس در پایگاه‌های زمینی و ناوهای هواپیمابر پنتاگون را در وحشت فرو می‌برد، درست همانطور که شرکت‌های هواپیمایی فعالیت‌های‌شان را کاهش داده‌اند پنتاگون نیز این کار را انجام خواهد داد؛ چرا که نگرانی‌هایی درخصوص وضعیت سلامتی سربازان آمریکایی در کره‌جنوبی، مانند ایتالیا، که یکی از کشورهای متضرر از ویروس کرونا است، وجود دارد.

ممکن است پنتاگون مجبور شود برنامه‌های استقرار نظامی کشتی‌های آمریکایی در دریاها و سربازان در پایگاه‌های نظامی در کشورهای خارجی را در راستای امان ماندن از ویروس کرونا، تغییر دهد. بدترین سناریو برای پنتاگون این است که نیروهای مستقرش در کشورهای خارجی را برای کمک به مبارزه با انتشار ویروس کرونا فرا بخواند؛ چرا که این امر تغییر بزرگی در برنامه‌های پنتاگون طی سال جاری و چه بسا در سال آِینده ایجاد خواهد کرد.