به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد: «باید در نحوه آزمایشات مرتبط با ویروس کرونا اصلاحاتی را انجام دهیم. کرونا از بین خواهد رفت، ولی ماباید آرامش خودمان را حفظ کنیم.»

اخبار بین الملل- دونالد ترامپ گفت: «در آمریکا حدود ۶۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۲۶ نفر آن‌ها جان خود را از دست داده اند.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «هیچ یک از علائم ابتلا به ویروس کرونا را ندارم، به همین خاطر نیازی به آزمایش وجود ندارد.»

این در حالی است که ترامپ با شماری از قانونگذاران این کشور که اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برند، تماس نزدیک داشته است. و کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا آزمایش برای ارزیابی ابتلا به ویروس کرونا نداده است. 

در همین حال «توماس بوسرت»، تحلیلگر مسائل امنیتی و مشاور سابق امنیت ملی و مبارزه با تروریسم آمریکا درباره از کنترل خارج شدن شیوع ویروس کرونا در این کشور هشدار داده است.

پیش‌تر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را برای شیوع ویروس کرونا در آمریکا مقصر دانست و گفت از نظر او افت بازار مالی آمریکا در روز دوشنبه به طور مستقیم از «عدم اعتماد به نفس» کاخ سفید و بی‌عرضگی ترامپ در کنترل شیوع کرونا نشات می‌گیرد.در حالی که ویروس کرونا در ۳۵ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا مشاهده شده شمار مبتلایان به ویروس کرونا دراین کشور به ۷۲۲ نفر رسیده است.

در نیویورک با ابتلای ۳۱ نفر دیگر در این ایالت به ویروس کرونا، شمار افراد مبتلا به ۱۷۳ نفر افزایش یافته است.

شمار تلفات ویروس کرونا در جهان به ۴۰۷۸ نفر و افراد مبتلا به حدود ۱۱۵ هزار نفر رسیده است. بیش از ۶۳ هزار نفر از افراد مبتلا نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.