به گزارش افکارنیوز،

یک روزنامه روسی افشا کرد که «موساد» پس از افشای اطلاعات شخصی صهیونیست‌ها چند هفته قبل از انتخابات کنست که یکی از حملات شدید به امنیت سایبری آن در سال‌های اخیر بود٬ در معرض شکست کامل قرار گرفته است.

اخبار بین الملل- «ایگور سوپوتین» در روزنامه روسی «نزاویسیمایا گازیتا» مقاله‌ای تحت عنوان « موساد در معرض شکست  کامل عملیات ها» نوشت که رسانه‌های صهیونیستی نیز گزیده‌هایی از آن را منتشر کردند.

اولین مورد نشت اطلاعات صهیونیست‌ها حدود 3 هفته پیش گزارش شد و مورد دوم و جدی‌تر که چند روز بعد گزارش شده، ناشی از سهل انگاری شرکت الکترو سافت‌ور Elector Software بوده است، شرکتی کوچک و گمنام که روی نرم افزار‌های انتخاباتی موبایل حزب لیکود کار می‌کرده است.

طبق گفته این شرکت، این اپلیکیشن که امکان دسترسی به کل ثبت نام کنندگان در مناطق اشغالی را فراهم می‌کند، از این نرم‌افزار برای اجرای انتخابات و برقراری ارتباط با رای دهندگان استفاده می‌کرده است. اطلاعات کامل رای دهندگان شامل شماره شناسنامه، جنسیت، شماره تلفن و آدرس همه در این برنامه وجود دارد.

طبق اطلاعات روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»فراتر از نقض شدید حریم خصوصی اسرائیلی‌ها، هک کردن لیست‌های رای دهندگان پیامدهای بی سابقه‌ای برای ده‌ها هزار کارمند موساد، سرویس امنیتی شین بت، کمیسیون انرژی هسته‌ای اسرائیل، موسسه تحقیقات بیولوژیکی و دفاع  رژیم صهیونیستی داشته است. درز چنین اطلاعاتی صرفا به دلیل انتشار آن شاید خطرآفرین نباشد؛ اما خطر اصلی آن برای امنیت صهیونیست‌ها زمانی است که این اطلاعات در اختیار دشمنان رژیم صهیونیستی قرار بگیرد.

علاوه بر این افشای اطلاعات مذکور برای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز که در چندین پرونده‌ فساد درگیر است می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

در همین راستا روزنامه هآرتص 26 فوریه گذشته افشا کرد که برخی از نزدیکان نتانیاهو از یک شرکت اطلاعاتی ویژه برای جمع‌آوری اطلاعاتی علیه «بنی گانتس» رئیس حزب آبی سفید و رقیب انتخاباتی نتانیاهو کمک خواسته بودند.

علاوه بر آن منابع تاکید کردند که در این شرایط ناظران پیش‌بینی می‌کنند که عملیات‌های اسرائیل در خارج نیز شکست خورده و حتی احتمال اخراج مزدوران آن در برخی از کشورها نیز وجود دارد. اطلاعات افشا شده همچنین اجازه دستیابی به هویت واقعی مزدوران زنده رژیم صهیونیستی و عناصر مرده آن را که هویتشان در ماموریت‌های سری استفاده می‌شود فراهم می‌کند. طبق اطلاعات منابع امنیتی تل آویو همچنین به نظر می‌رسد پس از این رسوایی٬ روش‌های جاسوسی و فعالیت‌هایی که صهیونیست‌ها در این زمینه به آن اعتماد کرده بودند در معرض تهدید قرار بگیرد.