به گزارش افکارنیوز،

«امانوئل مکرون»، رئیس جمهور فرانسه، می‌گوید که این کشور در مرحله اولیه شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

اخبار بین الملل- مکرون می‌گوید: با توجه به اینکه ویروس کرونا در حال انتشار در کل اروپا است، ما هنوز در مرحله اولیه انتشار کرونا در کشور هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم موج جدیدی از شیوع ویروس را پیش رو داریم.

وی افزود: اولویت ما حمایت از گروه‌های حساس جامعه در مقابل این ویروس است. از تمامی کسانی که بالای سن ۷۰ سال هستند و افرادی که بیماری مزمن و نارسایی دارند می‌خواهم تا در خانه بمانند و آمدوشد خود را به حداقل برسانند.

مکرون اعلام کرد که از روز دوشنبه آینده تمامی مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر فرانسه تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود.

وی از تمامی مردم فرانسه خواست تا آمدوشد خود در سطح شهر را کاهش دهند و از تجمع در مکان‌های عمومی پرهیز کنند.

رئیس جمهور فرانسه با هدف کاهش مبتلایان به کرونا در این کشور از کارکنان خواست بر اساس امکانات و شرایط کاری از حضور در محل کار پرهیز و دورکاری کنند. همچنین درمان‌های غیر ضروری و نوبت‌های درمانی به تعویق افتد تا وسایل درمانی برای مردم فراهم شود.

امانوئل مکرون با اشاره به اینکه ویروس کرونا خطرناکترین بحران سلامت فرانسه در چند قرن اخیر بوده است، افزود: پژوهشگران فرانسوی بی‎وقفه در حال تلاش هستند تا به واکسن این ویروس طی چند هفته یا چند ماه دست یابند.

رئیس جمهور فرانسه در پایان اعلام کرد که مقابله با بحرانی به این خطرناکی مستلزم وحدت ملی است و تمامی تدابیر را به کار خواهند برد، حتی برای بستن مرز‌های این کشور در صورت نیاز تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت فرانسه تاکنون بیش از ۱۲۰۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا و حدود ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.