به گزارش افکارنیوز،

«گابریل سوما» مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه اظهاراتی درباره تجاوز اخیر هوایی این کشور در خاک عراق مطرح کرد.

اخبار بین الملل- سوما به پایگاه خبری «المعلومه» گفت: «حملات هوایی جنگنده‌های آمریکایی به مواضع حشد الشعبی و ارتش عراق در بابل، کربلا، صلاح الدین و الانبار، با توافق دولت عراق نبوده است».

وی تأکید کرد که آمریکا این حمله را بدون ابلاغ به طرفهای رسمی عراق انجام داده است.

مشاور ترامپ خبر داد که دولت و مسئولان رسمی عراق در جریان این حملات قرار نداشتند و علت این حمله را نیروهای کشته و زخمی شده آمریکایی در پایگاه « التاجی » عنوان کرد.

 جنگنده‌های آمریکایی بامداد جمعه ۲۳ اسفند ماه جاری فرودگاه در حال احداث کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی در این استان و صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق تأکید کرد که وزیر خارجه این کشور نشستی را در واکنش به این تجاوزات برگزار می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر داد که وزیر خارجه این کشور، سفرای آمریکا و انگلیس در بغداد را احضار کرده است.

جنبش «النجباء» عراق به این تجاوز آمریکایی واکنش نشان داد و تأکید کرد: «تداوم حماقت و تکبر آمریکایی‌ها، باعث درگیری در منطقه خواهد شد که در آن، قواعد درگیری تغییر خواهد کرد... و باعث خواهد شد که اکثریت ملت عراق از مرحله مقاومت مشروع (قانونی) وارد مرحله‌ای از مقاومت شوند که بر تمامی مجاهدانی واجب خواهد بود که آمریکا، پیشتر، آنان را آزموده و برایش بسیار دشوار است که با این سرعت، آنان را فراموش کند».

این جنبش خاطر نشان کرد، این اقدامات تا زمانی صورت خواهد گرفت که جریان مقاومت عراق بتواند طرح خود برای اخراج تمام نیروهای آمریکایی و خارجی را از خاک عراق اخراج کند و خداوند قدرتمندتر و بزرگتر از طغیانگری و عظمت دروغین و جعلی آمریکاست.