به گزارش افکارنیوز،

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا امروز (دوشنبه) از تماس تلفنی با «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق درباره حملات اخیر به نظامیان آمریکایی در این کشور خبر داد.

اخبار بین الملل- پامپئو در صفحه توئیتر خود نوشت: «درباره حمله مرگبار به پایگاه نظامی التاجی با نخست‌وزیر [پیشبرد امور] عادل عبدالمهدی [تلفنی] صحبت کردم».

وی در ادامه به بغداد هشدار داد: «چنین اقداماتی را نمی‌توان تحمل کرد و گروه‌های مسئول آن باید توسط دولت عراق به سزای کار خود رسانده شوند».

 

پایگاه التاجی چهارشنبه گذشته هدف اصابت  ده‌ها راکت قرار گرفت. جنگنده‌های آمریکایی نیز بامداد روز جمعه (۲۳ اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی و پلیس و ارتش عراق را در این استان و استانهای بابل، صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

شهرستان التاجی که پایگاه نظامی التاجی در آن قرار دارد، در شمال بغداد، پایتخت عراق واقع شده است. پایگاه نظامی در فاصله ۸۵ کیلومتری شمال بغداد است که شامل یک فرودگاه و یک پایگاه بزرگ است که در زمان رژیم صدام، وابسته به گارد ریاست جمهوری بود. 

شبکه «المیادین» امروز گزارش داد که یک گروه ناشناس عراقی به نام «عصبة الثائرین»، مسئولیت حمله اخیر به پایگاه آمریکایی در بغداد را برعهده گرفته است.