به گزارش افکارنیوز،

دبیرخانه تولیت آستان مبارک امام حسین -علیه السلام- در بیانیه‌ای احتمال داد که آمریکا در حمله به فرودگاه کربلا از سلاح بیولوژیک یا میکروبی یا شیمیایی استفاده کرده باشد.

اخبار بین الملل- در این بیانیه آمده است که دبیرخانه تولیت حسینی و شرکت «طیبه کربلا» که پیمانکار فرودگاه کربلا محسوب می‌شود، با وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی رسمی عراق در خصوص احتمال استفاده از سلاح بیولوژیک یا میکروبی یا شیمیایی در حمله به فرودگاه بین‌المللی کربلا همکاری می‌کند.

دبیرخانه تولیت امام حسین  -علیه السلام- دیروز (سه‌شنبه) نیز اطلاع داد که در نامه‌ای به «یونامی» (نمایندگی سازمان ملل در بغداد)، خواستار تشکیل هیأتی برای بازدید از فرودگاه بین‌المللی کربلا شده است.

تولیت آستان امام حسین -علیه السلام- در تاریخ ۲۳ اسفند از قصد خود برای شکایت از آمریکا به دادگاههای بین‌المللی به علت بمباران فرودگاه شهر کربلا خبر داد.

جمعه گذشته (۲۳ اسفند)، نیروهای آمریکایی در واکنش به حمله افراد ناشناس به پایگاه التاجی که میزبان نیروهای نظامی آمریکا و برخی کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق است، به چند نقطه متعلق به حشد الشعبی حمله کردند و در یکی از این حملات فرودگاه غیرنظامی و در دست ساخت کربلا را به بهانه اینکه از آنجا موشک شلیک شده است، هدف قرار دادند.