به گزارش افکارنیوز،

طبق آخرین آمار منتشر شده در روز پنجشنبه توسط مقامات بهداشتی چین هیچ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در ووهان محل ظهور این اپیدمی اعلام نشده است.

اخبار بین الملل- اما در مقابل شمار بی‌سابقه‌ای از موارد آلودگی به ویروس کرونا در پکن ثبت شده است که همگی افرادی هستند که از خارج از چین وارد شده‌اند.

برای نخستین بار از زمان اعلام اپیدمی در چین هیچ مورد آلودگی محلی گزارش نشده است. در روز‌های اخیر چین تدابیر خود برای مقابله با اپیدمی کرونا را بر کنترل مسافرانی متمرکز کرده است که از خارج از این کشور وارد می‌شوند. در حالی که ویروس کرونا به سرعت در سراسر جهان گسترش می‌یابد نگرانی در مورد موج دوم آلودگی وارد شده از خارج از کشور را در چین ایجاد کرده است.

روزنامه چین دیلی روز پنجشنبه در مطلبی نوشت تنها یک جرقه می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود. روز چهارشنبه ۲۱ مورد آلودگی وارداتی در پکن ثبت شد که به طور عمده مسافرانی هستند که از اسپانیا و انگلیس وارد چین شده‌اند. این تقریبا نیمی از ۳۴ مورد آلودگی وارداتی در سراسر چین است.

از هفته گذشته در فرودگاه بین‌المللی پکن یک منطقه ویژه به پرواز‌های بین‌المللی اختصاص داده شده است که همه مسافران در آن به لحاظ سلامت کنترل می‌شوند. برخی منابع اعلام کردند پرواز‌های بین‌المللی که از طریق شرکت‌های چینی به مقصد پکن انجام می‌شوند به سوی شهر‌های تیانجین یا شیجیاژوانگ تغییر مسیر می‌دهند.

کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد هیچ مورد جدید آلودگی در استان هوبئی که ووهان مرکز آن است، گزارش نشده است. این برای نخستین بار از زمان آغاز اپیدمی کروناست که آمار موارد جدید آلودگی به صفر رسیده است.

چاینا دیلی به نقل از یک اپیدمیولوژیست اعلام کرد در صورتی که هیچ مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا طی ۱۴ روز متوالی در ووهان اعلام نشود احتمالا شرایط این شهر به تدریج عادی می‌شود.

طبق آخرین آمار گزارش شده در روز پنجشنبه توسط مقامات بهداشتی تا کنون ۸۰ هزار و ۹۲۸ نفر در چین به این ویروس آلوده شده‌اند که ۳ هزار و ۲۴۵ مورد آن به مرگ منجر شده است.